← Назад

Про нас

СторіЯ — це безоплатна читацька онлайн-платформа для дітей та підлітків в Україні та за її межами. Сотні авторських історій, які допомагають дитині зрозуміти світ, у якому вона живе, свою національну ідентичність та реалізувати власне Я.

Про що наші історії?

Історії про Україну, її минуле та сьогодення. Історії, які творять наше майбутнє. Історії успіхів і поразок, дружби й любові, боротьби й перемоги, підкорення світу й пізнання себе. Історії із життя громадських діячів, митців, політиків, спортсменів, письменників, дослідників і винахідників, а також звичайних дітей та підлітків. Історії, які надихають і допомагають повірити у власні сили. Історії, які ви читатимете всією родиною, і шкільною теж! А потім переповідатимете їх друзям та знайомим удома  та за кордоном.

Ми знаємо безліч таких захопливих історій і з радістю ділимося з вами!

Чим особлива СторіЯ?

  • Захопливе навчання через сторітелінг.
  • Заголовки, що пробуджують думку та мотивують до читання.
  • Короткі та зрозумілі тексти, які легко читаються та звертаються до досвіду дитини.
  • Різноманітні теми, що розширюють світогляд та зацікавлюють навіть найвибагливішого читача.
  • Велика кількість ілюстрацій, що полегшує сприйняття текстів.
  • Цікаві завдання, що допомагають дітям краще опанувати українську мову, розвивають критичне мислення та спонукають до практичної діяльності.

Історія, з якої почалася СторіЯ

Олеся Божко, засновниця проєкту

У дитинстві я мріяла подорожувати світом, тому свого часу обрала собі професію дипломатки. Справді, вдалося побачити багато країн, повчитися у Відні, Женеві, Парижі та попрацювати у Вашингтоні. Але з появою в житті родини й трьох чудових дітей моя діяльність переросла в освітні проєкти, які запалюють інтерес до знань. 

У березні 2022 року, коли ми з нашими трьома дітьми таки вирішили виїхати з Києва, нажахані звірствами росіян у Бучі та Ірпені, найсумніше мені було полишати нашу дивовижну родинну бібліотеку, книжки, з якими зростали мої діти. Я просиділа в дитячій кімнаті кілька годин, намагаючись «зафільмувати очима» усі наші щасливі миті з книжкою: чи то в ліжечку перед сном, чи то під час гри з динозаврами. У пам‘яті щемливо проносилися найсолодші спогади… Коли зайшов мій чоловік Тарас і попросив узяти із собою в дорогу кілька найулюбленіших книжок дітей, я не змогла обрати кілька. Захотіла обійняти всі-всі-всі… Наче довелося б обирати серед своїх дітей… Я безсило опустилася на підлогу й розплакалася. Сказала собі: «Залишу так, як є». Ми ж повернемося неодмінно.

Вірю в те, що СторіЯ допоможе всім, хто пережив відчуття рідної полишеної бібліотеки, утраченої домівки, здобути краплю справжнього, непідробного, автентичного свого Я. Це те, що завжди буде з тобою, де б ти не був.

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.