Як зробити читання сімейною традицією?

Чи маєте ви сімейні традиції? А чи є серед них читання? Ось кілька простих кроків, як зацікавити книжками всю родину.

Як зробити читання сімейною традицією? image
Фото: freepik.com

Читальна атмосфера

Створіть удома затишне місце для читання. М’яке крісло чи ігровий намет, пухнаста ковдра чи купа подушок — будь-що, аби вам було зручно та приємно. А ще книжки добре «смакують» із ароматним чаєм чи какао.

Фото: freepik.com

Читайте регулярно

Оберіть час і день, коли вся сім'я збиратиметься разом для читання. Наприклад, після вечері у вихідний. Регулярне повторення дії формує звичку. 

Обирайте книжки разом 

Залучайте всіх членів сім'ї до вибору книжок. Діти можуть висловлювати свої побажання та інтереси, а дорослі — радити книжки зі свого досвіду. Проте вибір кожний має робити самостійно.

Фото: freepik.com

Спільний досвід 

Читання може стати спільним досвідом, коли ви читаєте всі разом. Наприклад, обирайте книжку й читайте її по черзі, по розділу чи абзацу (залежно від віку дітей). Головне — обговорювати прочитане.

Фото: freepik.com

Показуйте приклад 

Діти мають бачити вас із книжкою. Таким чином вони розумітимуть, що ви також любите й цінуєте читання, а не просто «змушуєте» читати їх. 

Пам'ятайте: читання — це подорож, у яку ви рушаєте всією сім’єю. Намагайтеся використати цей час, аби пізнати краще одне одного та разом наповнювати спільну скарбничку вражень.

Незабутніх вам читацьких пригод!

Будь ласка, оцініть статтю
Матеріали розроблені ГО «ПРОСТІР ЗНАНЬ» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Читайте також

більше порад

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.