Інтегрований урок “Нам потрібна чиста вода”

За історією "Який твій водний слід?" Анни Нікитчук

Чиста вода — життєва потреба кожної людини, у який час чи в якому куточку світу вона б не жила. Однак забезпеченість водними ресурсами на планеті неоднакова. Пропонуємо об’єднати знання з географії та хімії й порівняти водні ресурси, доступні жителям різних материків, і поміркувати про способи очищення води, а також про те, як можна досягти збалансованого розвитку суспільства. 

Авдиторія: 5-7 класи.
Тривалість: 30 хвилин.
Завдання для інтегрованого уроку: географія, хімія, інтегровані курси "Пізнаємо природу", “Здоров’я, безпека та добробут”.
Розвиваємо: ключові компетентності — спілкування державною мовою, основні компетентності у природничих науках і технологіях, екологічну грамотність і здорове життя.
Обладнання: забруднена вода (можна з-під крану), банка з кришкою, відріз чистої білої тканини, гумка або мотузка, пластикова пляшка, канцелярський ніж, гравій/пісок/активоване вугілля, електричний чайник.

Інтеграція — сучасний підхід до організації навчання. Як перейти від теорії до практики, читайте тут.

Матеріали для уроку

Як різниться водний слід кожної окремої людини чи родини, так і водні сліди країн чи материків істотно відрізняються. 

Пригадайте: клімат є вологий і сухий, в одних районах — багатоводні річки, озера, а в інших — пустеля.

  • Порівняйте водні ресурси, доступні жителям Південної Америки й Австралії або Канади і Японії. Як, на вашу думку, це впливає на їхній водний слід, а також можливості розвитку певних виробництв?

За прогнозами екологів, у 2030 році людству потрібно буде майже вдвічі більше прісної води, ніж можна взяти з природних водойм. Тому під керівництвом Організації Об’єднаних Націй (ООН) створено Концепцію збалансованого (сталого) розвитку, яка визначає 17 Глобальних цілей, серед яких — екологічні.

Джерело: business.diia.gov.ua
  • Які з цілей можуть стосуватися водних ресурсів? Що в наших силах зробити, аби зберегти воду чистою і доступною?

Для людини дуже важливо пити чисту воду — це один з основних складників здоров’я, як і чисте повітря, здорова їжа та фізична активність. Отже, доведеться постачати воду з льодовиків полярних широт, опріснювати морську або очищувати вже використану.

Сьогодні вкрай важливо знати, як забруднену воду перетворити на питну в непередбачуваних ситуаціях. 

  • Пригадайте, які бувають способи очищення води. 
  • Скористайтеся інструкцією і виготовте фільтр для очищення води від нерозчинних домішок.

Інструкція “Як забруднену воду перетворити на питну”

(За матеріалами ЮНІСЕФ)

Джерело: vin.gov.ua

Бережімо природу разом!

Будь ласка, оцініть статтю
Матеріали розроблені ГО «ПРОСТІР ЗНАНЬ» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Читайте також

більше порад

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.