5 ідей для літературної вечірки

Вечір із книжкою — завжди чудова ідея! Чи, може, вам хочеться додати трохи веселощів і новизни? Тоді запрошуйте дорослих і малих читак і разом перетворюйте вечір на вечірку!

5 ідей для літературної вечірки image

Піжамна вечірка

Запросіть гостей прийти до вас у піжамі, прихопивши улюблену книжку з короткими історіями. Подбайте про м'які пледи та подушки, а також смаколики. Світло в кімнаті краще приглушити й скористатися настільною лампою або ліхтариком. Можете заохочувати гостей читати свої історії вголос по черзі або ж обрати одного оповідача на весь вечір.

Ілюстрація: freepik.com

Квест-вечірка

Влаштуйте полювання на скарби в себе вдома! Заздалегідь випишіть на аркуші цитати з обраної книги, а також складіть головоломки та завдання за її сюжетом. Заховайте записки з підказками в різних місцях кімнати. І нехай гості вирушають на пошуки! На переможців можуть чекати невеликі призи або тематичні смаколики.

Костюмована вечірка

Запропонуйте гостям убратися як персонажі різних книжок. Нехай кожен продемонструє свій костюм на імпровізованому подіумі, а решта спробують здогадатися, про кого саме йдеться. Не забудьте відзначити призами найкращі образи!

Чаювання з передбаченнями

Упродовж тижня перед вечіркою заохочуйте учасників виписувати на окремі смужки паперу цікаві / мудрі / смішні цитати, які їм траплятимуться в книжках. Ці слова стануть передбаченням для інших гостей вечірки. Сховайте смужки в печиво чи в торбинку й діставайте навмання під час затишного чаювання. Не забудьте розповісти, з якої книжки цитата! 

Буккросинг

Можна сказати, що це колообіг книжок у світі. Правила прості: дочитали — передали іншій людині. Зазвичай для цього навіть є відповідні скриньки на вулицях. А чому б не організовувати таку вечірку? Чи вдасться вам прорекламувати свою книжку так, щоб її захотіли прочитати інші? Але без спойлерів! 

Обирайте варіант вечірки, який вам сподобався найбільше, і спробуйте організувати її вже на цих вихідних! 

Будь ласка, оцініть статтю
Матеріали розроблені ГО «ПРОСТІР ЗНАНЬ» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.