4 круті українські подкасти для підлітків: про літературу, науку, професії та ЗНО

Подкасти — це популярна інтернет-технологія, що стала освітнім трендом. Чому? Усе дуже просто! Це зручна безкоштовна можливість прослухати інформацію в легкому форматі розмови на будь-яку цікаву для вас тему.

4 круті українські подкасти для підлітків: про літературу, науку, професії та ЗНО image
Фото: freepik.com

На міжнародних стримінгових платформах ви знайдете подкасти на різні теми й для різних цілей. І серед них чимало власне українського контенту!

Наприклад, подкасти для підготовки до ЗНО — це комфортний спосіб узагальнити та заповнити прогалини в знаннях зі шкільних предметів, коли слухаєш їх під час виконання домашніх справ чи відпочинку.

Головне для ЗНО

БомбеЗНО Подкаст — подкаст від компанії ZNOUA.

Це аудіоенциклопедія вступника, а також доступні та структуровані обговорення творів з української літератури, подій з історії України та найцікавіші факти з географії, які знадобляться на тестуванні.

Слухайте й готуйтеся! А якщо хочете знати більше за шкільну програму, тоді вам сюди ↓

Література крізь призму психології

Перефарбований Лис — подкаст про твори зі шкільної програми з літератури, але під несподіваним кутом зору.

Освітянка Валентина Мержиєвська та психологиня Марія Діденко аналізують психологію, життєві стратегії, стереотипи та сценарії поведінки літературних героїв. Наприклад, у випуску про «Марусю Чурай» Ліни Костенко ви почуєте про право на негероїчний сценарій, повагу до вибору іншої людини та важливість жити своє життя. А в обговоренні твору «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського ведучі звертають увагу на потребу людини в спілкуванні з природою, різні способи виходу з конфлікту, роль магічного мислення в житті людей та протистояння добра і зла. Тож ви точно краще зрозумієте і твори, і світогляд українців, і самих себе.

Наука та світ навколо нас

Головна обсерваторія — науково-популярний подкаст із 5 випусків від видання «Українська правда».

Автор та ведучий подкасту — науковий журналіст Дмитро Сімонов, який разом із вами дуже хоче розібратися в тому, як же все навкруги влаштовано, як світ можна змінити або «полагодити», а коли краще просто спостерігати, але не чіпати руками. Провідниками у вимір науки для слухачів стали астроном, генетик, природоохоронець та археолог. Вони розповідають про нові можливості в науці та медицині, які відкрила пандемія, про українську природу під час війни та WarWilding, захист карпатського масиву Свидовець та справжнє скіфське золото. Запрошуємо до прослуховування!

Просто про професії

Хто всі ці люди — це токшоу Наталки Мазепи про цікавих людей різних професій, у якому ви точно дізнаєтеся фахові секрети з вуст профі.

Директорка приватної IT-школи, HR, тайський боксер, ветеринарка, менеджерка з туризму, керівник Федерації середньовічного бою, піарниця, генеалогиня, атлетка розповідають простими словами про непрості професії: найважчі моменти в робочих буднях і те, що надихає, кумедні ситуації та перспективи творчої й фінансової реалізації. Кожен епізод дає змогу зазирнути за лаштунки робочого процесу та прожити професію разом із запрошеним гостем.

Слухайте подкасти та надихайтеся!

Будь ласка, оцініть статтю
Матеріали розроблені ГО «ПРОСТІР ЗНАНЬ» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.