Як обрати книжку для дитини?

Чи полюбить дитина читати, значною мірою залежить від того, які книжки ви їй пропонуєте. То як обрати саме ті й не схибити?

Як обрати книжку для дитини?  image
Фото: freepik.com

Зважайте на вік юного читача

У кожному віці дитина по-різному сприймає інформацію. І для того, аби перетворити читання на приємну звичку, варто підбирати книжки відповідно до віку. 

Так, діти молодшого шкільного віку охочіше читатимуть книжки невеликого обсягу, із чималою кількістю ілюстрацій (60-80%), крупним шрифтом і простими реченнями. Підлітки вже віддають перевагу сюжету над ілюстраціями.  

Зазвичай книжки мають вікову рекомендацію від видавництва, однак також доречно орієнтуватися на відгуки читачів.

Беріть до уваги інтереси та хобі 

Наприклад, якщо дитина цікавиться спортом, пошукайте книжку про спортивні досягнення або біографії її улюблених спортсменів. Це допоможе стимулювати до читання та активного аналізу прочитаного. 

Фото: canva.com

Зробіть вибір книжок сімейним ритуалом

Запропонуйте дитині регулярно відвідувати книгарні чи бібліотеки. Давайте поради та рекомендації, проте остаточний вибір все ж залиште за дитиною. Не наполягайте на прочитанні певних «потрібних», на вашу думку, книжок, радше стимулюйте розвиток самої звички читання. 

Досліджуйте різні літературні жанри

Пропонуйте дитині детективи, фантастику, пригодницькі й історичні романи та розпитуйте про її враження, аби зрозуміти літературні вподобання. 

Фото: сanva.com

Чи варто змушувати дитину дочитувати книжку, яка їй «не зайшла»? 

Відкидати книжку після першої ж сторінки — не варіант, але й наполягати на дочитуванні «через не хочу» також. Визначте разом мінімальний обсяг кожної книжки, який дитина береться читати. Здужавши його, вона  зможе зробити об’єктивний висновок та облишити книжку, якщо та справді не лягла їй до душі. 

Пам'ятайте: книжки — це, найперше, інструмент для задоволення та розвитку. Тому важливо допомогти дитині віднайти саме ту літературу, яка допоможе їй зростати особистісно. 

І нехай кожна книжка знайде свого читача! 

Будь ласка, оцініть статтю
Матеріали розроблені ГО «ПРОСТІР ЗНАНЬ» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.