Як організувати буккросинг у своїй школі?

Увага, книгомани! Хочете додати ще більше захопливих книжок у своє життя і поділитися улюбленими історіями з іншими? Тоді долучайтеся до всесвітнього руху буккросингу й запускайте його у своїй школі!

Як організувати буккросинг у своїй школі? image
Фото: freepik.com

Буккросинг (від англ. bookcrossing — «перехід книжок») — це обмін книжками з незнайомими людьми. Правило просте: прочитав книжку — передай далі!

Фото: freepik.com

Крок 1: Знайди однодумців

Щоб розпочати буккросинг у школі, потрібні такі ж книголюби, як і ти. Обговори з друзями, однокласниками та вчителями цю чудову ідею. Згуртуй тих, хто захоче її втілювати. 

 

Крок 2: Обери книжки

Попроси кожного з вашої групи принести кілька своїх улюблених книжок, якими вони готові поділитися з іншими. 

 

Крок 3: Створи етикетки 

На форзаці кожної книжки наклей аркуш із такою інформацією:

  • Назва й автор книги
  • Дата прочитання 
  • Твій короткий відгук (без спойлерів!)
Фото: freepik.com

Крок 4: Облаштуй місце

Це може бути куточок бібліотеки, книжкова полиця в класі або навіть стіл у коридорі. Разом зробіть вивіску, розмістіть плакати з описом проєкту й запрошенням долучатися. 

 

Крок 5: На старт, увага, руш!

Настала найцікавіша частина — випускати книжки у світ! Бери книжку, яка тебе зацікавила, читай, залишай записку для наступного читача й повертай на місце!

 

Крок 6: Реклама

Розкажи про свою ініціативу на сайті школи або ж на сторінці в соціальних мережах або навіть влаштуй буккросингову літературну вечірку!

 

Буккросинг у вашій школі створить дружну команду читайликів, які згуртуються довкола цікавих історій та незабутніх пригод.

Незабутніх вам читацьких пригод!

Будь ласка, оцініть статтю
Матеріали розроблені ГО «ПРОСТІР ЗНАНЬ» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Читайте також

більше порад

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.