← Назад

Як користуватись платформою

СторіЯ — це безоплатна читацька онлайн-платформа для українських дітей та підлітків. Зареєструвавшись, ви отримуєте можливість читати та завантажувати всі електронні книжечки з історіями, робочі матеріали та статті.

Як обрати, що читати?

Новинки

Цей розділ оновлюється щотижня. Тож якщо кортить чогось свіженького, вам сюди.

Популярні історії

Цікава думка інших читачів? Тоді обирайте «найзачитаніші книжки» на нашій платформі.

За віком

Наші історії мають вікову рекомендацію щодо складності текстів та завдань до них: 6+, 8+, 11+ та 14+. Однак ми розуміємо, що всі діти різні і їхні читацькі вподобання та можливості теж. Тож кожен має доступ до всіх історій і право самостійно обирати, що читати!

За темою

Шукаєте інформацію з певної теми для підготовки до уроку? А може, маєте улюблену тематику? Чи хочете відкрити для себе щось нове? Вибір тем на СторіЯ широкий!

Історія України в контексті європейської та світової. Розвінчування стереотипів, нав'язаних російською пропагандою. Життєві історії окремих людей на тлі історичних подій. 

Для учнів історичні тексти на СторіЯ стануть захопливою подорожжю в часі й корисним інструментом пізнання світу. Чи були в Україні королі? Скільки років Україні? Кого беруть у козаки? Ким були перші українські добровольці у ХХ столітті? Що любили і чого боялися українці у середньовіччі? Чому Роман Шухевич покинув успішний бізнес і як став видатним командиром УПА? Кожна сторінка відкриває дивовижний світ, який чекає саме на вас, любі читачі.

Учителям наші історії допоможуть розпалити цікавість в учнів та полегшать роботу. У кожному тексті є інтерактивні матеріали, що допомагатимуть оживити історію у ваших класах. Надихайте дітей аналізувати та розуміти минуле, виховуючи проактивних творців майбутнього.

Батьки, ваша участь в історичних подорожах дитини є найважливішою. Разом заглиблюючись в історію, ви розвиваєте глибший зв’язок і створюєте міцну основу для формування важливих життєвих навичок та світогляду ваших дітей. Діліться історіями, відвідуйте історичні місця, розмовляйте з дітьми, збагачуючи їхні знання та виховуючи їхню жагу до навчання. 

Історії про життя під час війни та шлях до Перемоги, про події, що відбуваються тут і тепер, про волонтерство і героїзм. Про незламність і віру. 

Чому сьогодні перейменовують вулиці й міста? Чи може графіті допомогти виграти війну? Як підтримувати зв'язок з друзями, які виїхали за кордон? Що можете зробити саме ви для Перемоги? На ці та інші запитання, ми шукатимемо відповіді разом!

Знайомство з видатними українськими митцями, їхньою творчістю та шляхом до успіху.

Тссс… Тут відбувається лагідна українізація. Дізнавайтеся більше про українську мову та культуру, вчіться «читати» твори мистецтва. Знайомтеся з українцями та українками, які здивували світ своєю талановитістю, відкривайте для себе нові імена чи під іншим кутом подивіться на знайомі постаті: Марія Примаченко, Квітка Цісик, Софія Яблонська, Соня Делоне, Леся Українка, Іван Франко, Тарас Шевченко, Микола Леонтович та багато-багато інших. 

Захопливі подорожі у відомі й незвідані куточки України та світу.

Додайте до вашої колекції вражень не одну подорож Україною, а в майбутньому — підкоріть увесь світ. Читайте тексти СторіЯ і вирушайте в мандрівки до «пупу Землі» чи над рідною землею на повітряній кулі! Дізнавайтеся, кого приручили мурахи чи чому пінгвіни не дружать із білими ведмедями. Розповідайте, як знання про природу впливають на вибір місця відпочинку і що варто мати напохваті, щоб без шкоди для здоров’я адаптуватися до нових умов. Географія — це про життя! Отож, де ми і чому саме тут?

Корисні підказки для екосвідомих про те, як відвернути кліматичну катастрофу і врятувати світ.

Що ж у наших силах? СторіЯ підкаже, як стати героєм побуту і другом природі, як зменшити водний і вуглецевий слід, як подарувати своїм речам друге життя, а владу спонукати до дій. Хтозна, можливо хтось із вас стане фахівцем чи фахівчинею у питаннях збалансованого розвитку й забезпечуватиме ефективне використання природних ресурсів. Станьте маленькою частинкою великих змін!

Емоційна підтримка та практичні поради в різних життєвих ситуаціях. 

Що таке емоційний інтелект та як його розвивати? Як знайти друзів та захистити особисті кордони? Як переживати успіхи й невдачі, розуміти інших і приймати себе? Як керувати своїм часом? І чим “помідор” допоможе в навчанні? Тексти цієї рубрики, підготовлені разом з психологинею, стануть вам підтримкою!  

Правила співжиття в сім'ї, школі та державі. 

Читайте історії цієї рубрики і дізнавайтеся більше про те, як влаштоване суспільство, як люди взаємодіють між собою і знаходять спільну мову. Учіться відстоювати свої права та поважати кордони інших, помічати корупцію й запобігати їй. Відкривайте для себе динамічний світ політики та дипломатії і будьте в курсі подій. 

Гід для тих, хто шукає для себе відповідь на запитання «Ким ти хочеш стати, коли виростеш?».

Археологи, ентомологи, архітектори, айтівці, дизайнери, блогери, дослідники і винахідники, письменники, актори… Скільки різних професій! Дізнайтеся більше про кожну, щоб обрати саме ту (або й не одну!).

Наукові відкриття минулого та сьогодення. Відповіді на запитання «як це працює?» та історії, що надихають юних винахідників.

Хто першим підкорив космос? Як із листя можна робити папір? Як будували найглибше в світі метро? І які винаходи можна зробити вже сьогодні зі звичайної коробки чи аркуша паперу? Розвивайте свою креативність!

Відповіді на (не)дитячі запитання про підприємництво й бізнес.

Як розпочати власний стартап? Чому бізнес це не про гроші, а про місію? Як працюють і заробляють фрилансери? Що таке фінансова грамотність і що робити з кишеньковими грошима? Як працює електронна комерція? Яка вона, перша українська екосистема для підприємців? Історії цієї рубрики розповідають просто про складне.

За тегами

Кожна історія супроводжується тегами — ключовими словами. Тож, якщо вас цікавить, певний історичний період чи непересічна особистість — клікайте й читайте всі тексти, у яких вони згадуються.

Навмання

Любите сюрпризи? Обирайте будь-яку історію й читайте із задоволенням!

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.