← Назад

Як користуватись платформою

СторіЯ — це безоплатна читацька онлайн-платформа для українських дітей та підлітків. Зареєструвавшись, ви отримуєте можливість читати та завантажувати всі електронні книжечки з історіями, робочі матеріали та статті.

До кожного тексту ми пропонуємо аркуші із розробками завдань, які ви можете роздрукувати чи надсилати учням.


«Над чим поміркувати»

До кожного тексту запропоновано запитання відкритого типу, що допомагають обміркувати прочитане та висловити свою думку. За цими запитаннями ви також можете створити дискусійні картки для роботи в парах. До кожної історії можна застосувати формулу 5 запитань (Хто? Що? Де? Чому? Як?). А якщо хочете ускладнити завдання, то запропонуйте гру «Відкритий мікрофон» і учні зможуть самостійно ставити запитання.


«Від слів до дій»

Практичні завдання до текстів спонукають дітей збирати та опрацьовувати інформацію, а також проявляти творчість, на кшталт «намалюй», «з’єднай», «згрупуй», «заповни таблицю», «виготов за схемою» тощо.


«Читай і мову вивчай»

Рубрика містить коментарі й вправи до різних тем з орфографії й граматики української мови. Пропонований матеріал перегукується із самим текстом: для ілюстрування правила використовується приклад із конкретної історії. Такі завдання можуть бути корисними як на уроках української мови, так і під час занять, орієнтованих на загальнокультурний розвиток, адже в легкій і доступній формі завжди можна повторити важливу мовну тему. Отже, рубрика спрямована на інтегрований підхід у навчанні: разом зі знаннями з певного предмета учні паралельно закріплюють знання з української мови.

Читайте → завантажуйте → роздруковуйте → працюйте!

Ви можете читати історії на платформі онлайн або ж завантажити їх і працювати з текстами офлайн, а також роздрукувати їх.

Книжки зроблені у двох форматах:

  • Для одностороннього друку (маєте можливість роздрукувати лише ті сторінки, які вам потрібні).
  • Для двостороннього друку (можете зробити книжку власноруч).

Зверніть увагу!

Матеріали СторіЯ заборонено використовувати в комерційних цілях. Використовуючи матеріали СторіЯ, слід зазначати їх джерело, зокрема автора, назву матеріалу та платформу СторіЯ.

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.