Творче завдання “Запускаю відеоблог”

За історією "Ютубер — це професія?"  Марти Малинич

Бажання вести свій канал в ютубі чи блог в інстаграмі час від часу з’являється чи не в кожного, хто користується цими соцмережами. Адже на перший погляд здається, що це не потребує особливих зусиль. Проте не слід недооцінювати роботу блогерів, навпаки варто використати інтерес підлітків до цієї сфери з метою розвитку в них м'яких навичок та показати, як можуть згодитися набуті в школі знання в повсякденному житті.

Авдиторія: 10-11 класи.
Тривалість: 45-90 хвилин.
Завдання для уроків: українська мова, економіка, індивідуальна робота.
Розвиваємо: м'які навички — критичне мислення, зокрема вміння формулювати аргументи та робити вибір на основі власних суджень; креативність; медіа- й цифрову грамотність; уміння делегувати завдання в команді.
Обладнання: шаблони, аркуші паперу, ручки, олівці, маркери, дошка, смартфон. 

Які м’які навички необхідні школярам сьогодні та як їх розвивати під час уроків, читайте в порадах від СторіЯ.

Опис завдання

Запропонуйте учням та ученицям скласти план запуску та розвитку особистого відеоблогу. Для цього скористайтеся порадами, поданими нижче.

Поради майбутнім блогер(к)ам

Обери контент 

Запиши кілька ідей, які могли б визначити тематику твого блогу:  

  • у якій сфері ти маєш знання;
  • про що тобі цікаво було б розповідати;
  • про що цікаво було б дізнаватися спільно з глядачами. 

Не стримуй своїх думок, навіть якщо на перший погляд вони здаються занадто сміливими і ти боїшся здатися іншим/іншою, ніж тебе знають люди.

Збери команду

Якщо ти вже визначився/визначилася, який контент тобі хотілося б створювати, час подумати про команду. Поміркуй, хто тобі допомагатиме знімати, монтувати, шукати матеріали чи меми, якщо в цьому буде потреба.

Якщо ти можеш працювати самостійно, тоді врахуй, скільки часу займає створення одного відео. 

Організуй творчий процес

Створення кожного відеоролика — це творчий процес, що складається з великої кількості послідовних дій. Тримай планер, що допоможе тобі не випустити з уваги важливі моменти створення відеоконтенту.

Постійно вдосконалюйся

Аналізуй відео інших ютуберів: що тобі подобається і що хотілося б запозичити для себе.

Не зупиняйся, якщо після першого відео чи кількох спроб не вдалося досягнути бажаної кількості переглядів. Навчайся, пробуй різні підходи й ракурси — і тоді кожне відео ставатиме кращим і цікавішим.

Рефлексія

Запропонуйте учням та ученицям заповнити шухлядки порад для блогера-початківця: у вищі шухлядки “покласти” (записати) найважливіші поради, у нижчі — менш важливі.

Будь ласка, оцініть статтю
Матеріали розроблені ГО «ПРОСТІР ЗНАНЬ» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Читайте також

більше порад

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.