← Назад

Султана-українка Гатідже Турган — надія Османської імперії

Султана-українка Гатідже Турган — надія Османської імперії cover
Рейтинг історії

Для дітей 14+ років. Категорії: Гендерна рівність, Історія. Авторка: Олександра Шутко

Чиє ім'я вам першим спадає на думку, коли ви думаєте про султану українського походження? Певно, Роксолана. Проте це не єдина наша землячка, яка досягла високого становища в Османській імперії. Читайте історію про Надію з Поділля, яка стала матір’ю-регенткою султана Мегмеда Четвертого й багато років фактично керувала імперією. 

Книжечка буде корисною під час підготовки до уроків з історії України, усесвітньої історії, української мови та літератури.

У рубриці “Читай і мову вивчай” пояснюємо правило вживання закінчень іменників чоловічого роду в давальному й місцевому відмінках. 


У Стамбулі над затокою Золотий Ріг височіє один із найбільших храмів міста — Нова мечеть. Велична будівля має 66 (!) куполів та 2 мінарети. Усередині встелена килимами, розписана візерунками, вікна оздоблені вітражами, а на стінах золотими літерами виведені тексти з Корану. Від її величі справді перехоплює подих. Цю мечеть звела в 1665 році султана-українка. Ні, не Роксолана, чиє ім'я першим спадає на думку. Її звали Надія, та в Османській історії вона відома як Гатідже Турган...


 

Інші формати історії

Рейтинг історії
Як зібрати роздруковану книгу

Одностороння книга

Двостороння книга

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.