Султана-українка Гатідже Турган — надія Османської імперії
Друзі! Щоб отримати повний доступ до матеріалів сайту, або Це швидко та безкоштовно. Матеріали з розділу «Спецпроекти» доступні без реєстрації.
Друзі! Щоб отримати повний доступ до матеріалів сайту, або . Це швидко та безкоштовно. Матеріали з розділу «Спецпроєкти» доступні без реєстрації.
Для дітей 14+ років. Категорії: Гендерна рівність, Історія. Авторка: Олександра Шутко
Чиє ім'я вам першим спадає на думку, коли ви думаєте про султану українського походження? Певно, Роксолана. Проте це не єдина наша землячка, яка досягла високого становища в Османській імперії. Читайте історію про Надію з Поділля, яка стала матір’ю-регенткою султана Мегмеда Четвертого й багато років фактично керувала імперією.
Книжечка буде корисною під час підготовки до уроків з історії України, усесвітньої історії, української мови та літератури.
У рубриці “Читай і мову вивчай” пояснюємо правило вживання закінчень іменників чоловічого роду в давальному й місцевому відмінках.
У Стамбулі над затокою Золотий Ріг височіє один із найбільших храмів міста — Нова мечеть. Велична будівля має 66 (!) куполів та 2 мінарети. Усередині встелена килимами, розписана візерунками, вікна оздоблені вітражами, а на стінах золотими літерами виведені тексти з Корану. Від її величі справді перехоплює подих. Цю мечеть звела в 1665 році султана-українка. Ні, не Роксолана, чиє ім'я першим спадає на думку. Її звали Надія, та в Османській історії вона відома як Гатідже Турган...
Робочі матеріали
Інші формати історії
- Файл для односторонього друку Інфо для одностороннього друку Українською
- Файл для двосторонього друку Інфо для двостороннього друку Українською