Аудіоказки для дітей: слухай українською

Ваша дитина любить слухати казки? Тоді вам неодмінно варто додати до свого плейлиста кілька українських ресурсів із аудіоказками. Озвучені професійними акторами, дикторами, артистами, педагогами та навіть самими дітьми, вони зачаровують лагідною ритмомелодикою й емоційністю виконання. Від початку війни аудіоказки стали справжнім порятунком для малечі, адже допомагають утекти від стресу у світ захопливих пригод. Тож радо ділимося з вами своєю добіркою.

Аудіоказки для дітей: слухай українською image
Ілюстрація: freepik.com

Телеграм-канал з казками «Павлуша і Ява»

У телеграм-каналі «Павлуша і Ява» (впізнали імена головних персонажів “Тореадорів з Васюківки” Всеволода Нестайка?) ви знайдете короткі аудіоказки від 1 до 20 хв. Їх читають актори та студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, а також усі, хто підтримує цю волонтерську ініціативу. 

Українські та світові художні твори можна завантажити у форматі аудіофайлу та вмикати для прослуховування навіть без доступу до інтернету. 

Зображення: телеграм-канал «Павлуша і Ява»

Суспільне UA: КАЗКИ

На онлайн-платформі Суспільного UA: КАЗКИ багато дивовижних історій та казок українською мовою. Їх озвучують наші українські зірки з різних мистецьких сфер: співаки, телеведучі й журналісти, актори театру й кіно. А також герої сьогодення — військові й волонтери. 

Особливої уваги заслуговує цикл «Хоробрі казки», створений для того, щоб підтримати батьків і дітей під час війни. 12 чесних аудіоісторій нового часу мають терапевтичний ефект, правдиво та делікатно пояснюють дітям реалії воєнного часу та надихають вірити в нашу перемогу ще сильніше. Зробити їх нетравматичними авторці текстів Ірині Виговській допомогли психологиня Маріанна Новаковська та соціологиня Вікторія Бриндза.

Казки можна вмикати дітям в укриттях та в довгій дорозі, у будь-який час, коли треба відволіктися та заспокоїтися.

Зображення: Суспільне Казки

Казки Буковини

Казки Буковини від «Суспільне Чернівці» — це 10 народних казок, які переповідали своїм дітям жителі Буковини та Верховини. Їх зібрав буковинський письменник Михайло Івасюк, а журналісти озвучили та опублікували на каналі в YouTube.

 Казки будуть чудовою етнографічною довідкою для школярів, адже в сюжетах згадуються села Буковини та народний побут жителів області — тайстри, шапка-кучма, цимбали. А ще розповіді здобрені місцевими фразеологізмами й щирим гумором. Кожна історія ілюстрована малюнками, які створив чернівецький аквареліст Павло Півень. 

Зображення: Cуспільне Буковина

Слухайте казки й вірте в те, що добро завжди перемагає зло!

Будь ласка, оцініть статтю
Матеріали розроблені ГО «ПРОСТІР ЗНАНЬ» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Читайте також

більше порад

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.