СторіЯ підтримує український заповідник «Асканія-Нова»

СторіЯ розповідає про сучасні події та важливі сторінки минулого нашої країни. Ми створюємо історії в співпраці з провідними науковими установами, щоб школярі могли більше дізнатися про унікальні місця України. Ми також, як справжні друзі, підтримуємо тих, хто опинився в складних умовах.

СторіЯ підтримує український заповідник «Асканія-Нова» image
Фото: Біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна НААН України

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України — найбільший у Європі степовий заповідник, унікальна природоохоронна територія серед херсонських степів, де тварини мешкають у напіввільному середовищі. 

Від початку повномасштабного російського вторгнення «Асканія-Нова» опинилася під окупацією. Довгий час заповідник міг працювати автономно завдяки небайдужим людям: команді установи, волонтерам та благодійникам, які перераховували кошти для утримання тварин.

Наукові співробітники продовжували свої дослідження, працівники дбали про тварин та рослини, було створено необхідний запас кормів та сіна. 

Фото: Біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна НААН України

Однак 20 березня 2023 року злочинна окупаційна влада взяла установу під свій контроль, позбавивши можливості автономного існування. Тоді команда прийняла важке рішення. Більшість колективу була змушена покинути рідний заповідник, однак ті працівники, безпосередньо від яких залежало збереження життя тварин, залишилися працювати.  

Науковці змогли виїхати з окупованої території та продовжують свої дослідження з різних куточків земної кулі. Колектив підтримує одне одного й вірить у нашу Перемогу, чекаючи на можливість нарешті повернутися до своїх домівок та роботи. 

Заповідник «Асканія-Нова» — один із вагомих українських і європейських культурних, наукових і природоохоронних центрів, що постраждали від російського вторгнення. До речі, перше, що зробили росіяни — забрали з назви ім’я засновника заповідника, Фрідріха Фальц-Фейна. Це здійснено для того, щоб знищити докази історичних зв’язків України з Європою.

 Ми хочемо, щоб українські діти й увесь світ знав про цей унікальний куточок України, який росія прагне знищити. 

Тому ми створили історію «Африканське сафарі серед херсонських степів», яка дає змогу віртуально помандрувати цим ще мирним унікальним українським краєм.

Громадська організація «Простір знань» та Біосферний заповідник «Асканія-Нова» підписали меморандум про співпрацю.

Разом ми плануємо:

  • вебінари та лекції для школярів,
  • нові захопливі історії,
  • спільні проєкти з популяризації унікальних місць нашої країни.

Контакти Біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф.Е.Фальц-Фейна НААН України

Сайт

Facebook


Ми раді запросити всіх охочих долучатися до співпраці з платформою СторіЯ. Разом ми зможемо зберегти культурні й наукові здобутки України для наших дітей!

Будь ласка, оцініть статтю
Матеріали розроблені ГО «ПРОСТІР ЗНАНЬ» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Читайте також

більше порад

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.