5 історичних книг для дітей, які радить прочитати Бібліотека Майдану

Як розповідати дітям про історію України від княжої Русі до Революції Гідності та російсько-української війни? Як обговорювати складні теми доступно і цікаво?

5 історичних книг для дітей, які радить прочитати Бібліотека Майдану image

Пропонуємо п’ять чудових видань для читачів різного віку, які рекомендує Вікторія Колесникова, старша наукова співробітниця Національного музею Революції Гідності, кураторка “Бібліотеки Музею Майдану”.

Бібліотека Майдану — публічний простір, відкритий Національним музеєм Революції Гідності у 2021 році. Це продовження громадської ініціативи "Бібліотека Майдану", що діяла під час Революції Гідності в Українському домі. Вона стала одним із важливих місць підтримки духу протестувальників, місцем відпочинку та комунікаційним майданчиком. Сьогодні бібліотека містить більш ніж 20 тисяч книжок та діє в місті Києві за адресою вул. Липська, 16 (2 поверх).

1. Пригоди Марка в княжому Києві

Автор: Сергій Тараненко

Ілюстраторка: Крістіна Чеботарьова

Кількість сторінок: 88

Рік видання: 2022

Рекомендований вік: від 11 років

 

 

Зображення: prygodymarkakyiv.wixsite.com/prygody-marka-kyiv

Це захоплива історія для прихильників мандрівок у часі. Зачарований перстень переносить сучасного підлітка до Києва 1170 року. Марко дізнається про життя киян, потрапляє в різні пригоди. Події відбуваються на знайомих вулицях столиці, де досі стоять пам'ятки Середньовіччя.  

Після прочитання книжки ці маршрути можна повторити в реальному житті та прогулятися визначними місцями княжої доби. Для цього в книзі є більш ніж 120 QR-кодів та посилання на електронну мапу з маршрутом головних героїв.

2. Як я руйнувала імперію

Авторка: Зірка Мензатюк

Ілюстратор: Ростислав Попський

Видавництво: Видавництво Старого Лева

Кількість сторінок: 272

Рік видання: 2014

Рекомендований вік: 12-15 років

 

Зображення: starylev.com.ua

Перша українська повість для підлітків, що розповідає про останні роки Совєтського Союзу. Головні герої живуть своє підліткове життя прямо у вихорі значних суспільних змін. Через їхні пригоди читач розуміє причини розвалу совєтської імперії та його наслідки для України. 

Авторка талановито переплітає історію з фантазією, створюючи захопливі книжки, що стали бестселерами.

3. Мій тато став зіркою

Авторка: Галина Кирпа

Ілюстраторка: Оксана Була

Видавництво: Видавництво Старого Лева

Кількість сторінок: 38

Рік видання: 2015

Рекомендований вік: 6-8 років

 

Зображення: starylev.com.ua

Це зворушливе оповідання від імені маленької дівчинки, тата якої вбили на Майдані під час Революції Гідності. Письменниця дуже делікатно змальовує переживання, подаючи дитячі роздуми про недитячі теми — смерть, барикади, танки, названі, як квіти, війну, свободу… Дівчинка шукає й знаходить у собі сили зберегти пам'ять про тата, розповісти про нього маленькій сестричці й підтримати братика, батько якого пішов на війну. Дівчинка вірить, що її тато світить їй із неба яскравою зіркою, та все ж хоче, щоб світили зорі, а всі татусі були поряд із дітьми.

4. Тато. Кузня зброї 

Автор та ілюстратор: Олександр Ком’яхов

Видавництво: Люта справа

Кількість сторінок: 72

Рік видання: 2021

Рекомендований вік: від 12 років

 

 

Зображення: books.lutasprava.com

Цей графічний роман — історія дорослішання дівчинки-підлітка таі всієї України. Події коміксу відбуваються в Києві буремної зими 2013-2014 року. Маринка бачить у снах зловісну Металеву Відьму. Уранці страхи ночі відступають, але спокою немає:у місті вирує Майдан. Сім’я руйнується: батько йде на барикади, мама захоплюється власною кар’єрою. Жахіття переслідують дівчинку вві сні й наяву, і вона починає розуміти, що Металева Відьма — це війна…  

Автор — свідок та учасник подій, тож із документальною точністю змальовує тогочасну дійсність, додаючи містики та розкриваючи глибинні причини Революції Гідності та російсько-української війни.

5. Котик, Півник, Шафка

Автор: Олександр Михед

Ілюстратори: Студія «Сері/граф»

Видавництво: Видавництво Старого Лева

Кількість сторінок: 72

Рік видання: 2022

Рекомендований вік: 12-15 років

 

 

Зображення: starylev.com.ua

А ця книжка — про події сьогодення. Головні персонажі — Котик, Півник і Шафка, наче й казкові, але водночас дуже справжні — врятовані й збережен в зруйнованій російськими обстрілами Бородянці під Києвом. У цій казці вони оберігають усесвіт однієї родини — бабусі Лізи, дядька Андрія й онуки Соні. Кожне покоління цієї сім'ї (як і багатьох інших українських родин) проживає свою боротьбу за свободу та національну ідентичність. Нагріта теплом дідусевих рук Шафка, подарований на свято Півник і врятований Котик утілюють силу й незламність, бережуть рід і дарують надію. Це надія на майбутнє, віра в Перемогу, справедливість і покарання за скоєне зло. 

 

Ознайомитися із цими книжками можна в Бібліотеці Майдану, яка завжди радо
чекає на відвідувачів.

Будь ласка, оцініть статтю
Матеріали розроблені ГО «ПРОСТІР ЗНАНЬ» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Читайте також

більше порад

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.