5 важливих порад дівчатам від дівчат
Що важливо знати кожній дівчинці, аби почуватися впевнено та вірити в себе? Своїми порадами зі “Сторією” поділилася ГО “Дівчата”, яка сприяє розширенню прав і можливостей дівчат і жінок в Україні, надає психологічну та юридичну допомогу.
Друзі! Щоб отримати повний доступ до матеріалів сайту, або . Це швидко та безкоштовно. Матеріали з розділу «Спецпроєкти» доступні без реєстрації.
Навчись говорити про свої емоції
Коли ми озвучуємо те, що відчуваємо, то надаємо своїм емоціям значення та підказуємо іншій людині, що з нами відбувається. Адже ж ніхто не вміє читати думки!
Наприклад, якщо у тебе стався конфлікт із подружкою, то краще підійди до неї та опиши те, що на душі: злість, образа чи сум. Говори про себе. Не варто починати зі звинувачень на кшталт “ти образила мене”, “через тебе мені сумно”, “ти мене нервуєш”. Краще скажи так: “мені було неприємно”, “я відчуваю образу”, “мені прикро, що так сталося”.
Таким чином ти допоможеш їй зрозуміти твої почуття, і разом ви зможете наблизитися до розв'язання проблеми.
Не бійся помилятися
У всіх бувають моменти в житті, коли ми відчуваємо страх та невпевненість у собі. І це цілком нормально. Однак коли ми надто сильно боїмося помилок, то можемо навмисно знецінювати себе та втрачати вдалі можливості.
Наприклад, під час уроку ти боїшся зайвий раз підняти руку, адже не впевнена у своїх знаннях, або відмовляєшся від участі у мистецькому конкурсі, бо вагаєшся, чи достатньо гарно малюєш. Але важливо пам'ятати: будь-які наші невдачі та помилки — це невід'ємна частина навчання та набуття досвіду, які в майбутньому приведуть до успіхів.
До того ж ідеальні вчинки роблять лише ідеальні люди, але таких, на жаль чи на щастя, не існує.
Підтримуйте одна одну
Від дорослих ти часто можеш чути різні стереотипи про дівчат та жінок. Один із найпоширеніших — жіночої дружби не існує. А другий — чоловік та жінка також не можуть дружити. То що ж це виходить? Дівчата не можуть мати друзів узагалі? Звісно, ні!
Сваритися, пліткувати, підставляти одне одного можуть і хлопці, і дівчата. Уміння будувати дружні стосунки залежить не від статі, а від моральних цінностей і психологічного розвитку людини.
Тож учися чути й розуміти людей, які поруч, поважай їхні особисті кордони та свої, помічай, коли іншим потрібна підтримка й за можливості надавай її.
Піклуйся про себе
Турбота про себе — це не лише правильно харчуватися й дбати про фізичне здоров'я. Насамперед це піклування про свій ментальний стан.
Досить часто кажуть, що треба дбати спершу про інших, а вже потім про себе. Однак якщо ти не потурбуєшся про себе, то не зможеш допомогти друзям або батькам. Тому важливо прислухатися до себе. Іноді ми намагаємося приховувати неприємні емоції або уникати їх. Але насправді варто розпізнавати ці почуття та проживати їх. Якщо ти почуваєшся пригніченою — дай собі час на відпочинок, почитай книжку або подивись фільм, поговори з кимось, кому довіряєш.
Не бійся просити про допомогу
Чому ми боїмося просити про допомогу? Можливо, не хочемо здатися нав’язливими, слабкими або ж почути відмову. Але визнати, що тобі потрібна допомога, — це прояв неабиякої внутрішньої сили.
Тому якщо тобі потрібна психологічна допомога, у ГО “Дівчата” працює команда досвідчених психологів, психотерапевтів та нейропсихологів, що надають допомогу як онлайн по всій Україні, так і офлайн у Київській, Вінницькій, Одеській та Закарпатській областях. Звертайтеся по психологічну допомогу в ГО “Дівчата” за поштою help@divchata.org.
Дізнатися більше про діяльність ГО "Дівчата" можна тут:
сайт
Вір у себе і знай, що ти не одна!