Як організувати буккросинг у своїй школі?
Увага, книгомани! Хочете додати ще більше захопливих книжок у своє життя і поділитися улюбленими історіями з іншими? Тоді долучайтеся до всесвітнього руху буккросингу й запускайте його у своїй школі!

Друзі! Щоб отримати повний доступ до матеріалів сайту, або . Це швидко та безкоштовно. Матеріали з розділу «Спецпроєкти» доступні без реєстрації.
Буккросинг (від англ. bookcrossing — «перехід книжок») — це обмін книжками з незнайомими людьми. Правило просте: прочитав книжку — передай далі!

Крок 1: Знайди однодумців
Щоб розпочати буккросинг у школі, потрібні такі ж книголюби, як і ти. Обговори з друзями, однокласниками та вчителями цю чудову ідею. Згуртуй тих, хто захоче її втілювати.
Крок 2: Обери книжки
Попроси кожного з вашої групи принести кілька своїх улюблених книжок, якими вони готові поділитися з іншими.
Крок 3: Створи етикетки
На форзаці кожної книжки наклей аркуш із такою інформацією:
- Назва й автор книги
- Дата прочитання
- Твій короткий відгук (без спойлерів!)

Крок 4: Облаштуй місце
Це може бути куточок бібліотеки, книжкова полиця в класі або навіть стіл у коридорі. Разом зробіть вивіску, розмістіть плакати з описом проєкту й запрошенням долучатися.
Крок 5: На старт, увага, руш!
Настала найцікавіша частина — випускати книжки у світ! Бери книжку, яка тебе зацікавила, читай, залишай записку для наступного читача й повертай на місце!
Крок 6: Реклама
Розкажи про свою ініціативу на сайті школи або ж на сторінці в соціальних мережах або навіть влаштуй буккросингову літературну вечірку!
Буккросинг у вашій школі створить дружну команду читайликів, які згуртуються довкола цікавих історій та незабутніх пригод.
Незабутніх вам читацьких пригод!
Читайте також

Читай та обговорюй: розмовні картки до текстів СторіЯ
Як зробити так, щоб учні не просто пробігали очима текст, а читали його вдумливо, критично, розуміли зміст та основну ідею? У пригоді можуть стати розмовні картки.
Читацький квест: пригоди починаються!
Не кваптеся відкладати на полицю прочитані дітьми книжки. Адже вони можуть стати основою для захопливого читацького квесту, який легко провести і в школі, і вдома.