СторіЯ запрошує у “ранкове коло”

Вдалий початок дня — запорука його успішності. І для вчителя, і для учнів. Тож чому б не розпочати ранок із чудової історії в дружньому колі?

СторіЯ запрошує у “ранкове коло” image

Ранкове коло (ранкова зустріч) — це щоденна практика на початку дня, під час якої вчитель із учнями об'єднуються в коло для різних видів активностей.

Мета такої форми діяльності — допомогти учням налаштуватися на навчання, а також формувати позитивну атмосферу в класі й толерантну, відповідальну, турботливу спільноту. Ранкове коло — це дорога до позитивної комунікації з дітьми. 

Історії “Сторії” можуть стати основою для ранкового кола і приводом обговорити важливі питання, що хвилюють дітей. Пропонуємо приклад, як “вписати” читання історії в структуру ранкового кола, та презентацію, яку доречно демонструвати дітям на екрані під час спілкування. 

ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ

 

ШУКАЄМО ДРУЗІВ

Ранкове коло для учнів 1-4 класів

1. ДРУЖНЄ ПРИВІТАННЯ

Об'єднайте дітей у коло, скориставшись віршиком.

Станьмо разом в дружнє коло. 
Привітаймо всіх навколо: 
Доброго ранку, гарного дня! 
Клас наш — весела, дружна сім’я. 
Всіх тут приймають такими, як є. 
Хай собі кожен тут друзів знайде!

2. ГРА “ПРАВОРУЧ-ЛІВОРУЧ”

Починає гру вчитель/вчителька, промовляє рядки і після невеликої паузи називає ім'я дитини, що перебуває праворуч, а потім тієї, що ліворуч, і передає їй іграшку чи символічний предмет. Діти по черзі промовляють віршовані рядки, називають імена сусідів і передають іграшку по колу, доки всі не висловляться. 

Праворуч повертаюся —
Марійці (ім’я дитини) усміхаюся.
Ліворуч повертаюся —
з Романом (ім’я дитини) я вітаюся!

Для привітання можна пропонувати різні варіанти: долоньками, кулачками, ліктиками тощо.

3. ПРОБЛЕМНЕ ЗАПИТАННЯ

Запропонуйте учням та ученицям обговорити проблемне запитання: 

“Як ви думаєте, як почувається дитина, у якої немає друзів?”​

Пропонуйте починати своє висловлювання такими словами:

— Я думаю, що…
— Я гадаю, що...
— Я вважаю, що...
— На мою думку, ...
— Тому що …


 

4. ЧИТАННЯ ІСТОРІЇ​ “​ЯК ЗНАЙТИ ДРУЗІВ?” Наталії Казачінер

Як знайти друзів?

Запропонуйте дітям прочитати історію на мультимедійному екрані або з будь-якого гаджета. Можна читати ланцюжком. Після цього обговоріть запитання, подані після тексту в рубриці “Над чим поміркувати”.


 

5. ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ “СКЛАДАЄМО ІНСТРУКЦІЮ”

На основі прочитаного разом складіть інструкцію, як знайти друзів. Діти можуть самі формулювати поради/кроки або послідовно розташувати ті, що подані в книжечці. 

    1. Підійди.
    2. Усміхнися.
    3. Привітайся.
    4. Назви своє ім’я.
    5. Запитай про щось.
    6. Запропонуй гру.

 

6. ОПИТУВАННЯ

Проведіть соціометрію. Роздайте дітям аркуші. Читайте запитання, а діти нехай записують відповіді — імена однокласників та однокласниць.

    1. З ким тобі найцікавіше спілкуватися? 
    2. З ким би тобі хотілося сидіти по сусідству? 
    3. Кого ти обереш для прогулянки в парк? 
    4. Кому ти довіриш свою таємницю?
    5. З ким ти мало спілкуєшся?

Після цього скажіть учням: “Запропонуй комусь зі свого списку пограти разом сьогодні і дізнайся щось нове (цікаве, особливе) про того, чиє ім'я у твоєму списку під №5”. Це завдання допоможе їм зрозуміти, з ким вони хочуть подружитися, і підкаже, як це можна зробити. 

Побажайте дітям гарного дня і добрих друзів. І пам'ятайте, що ви — теж їхній друг, який завжди поряд і готовий підтримати.


Будь ласка, оцініть статтю
Матеріали розроблені ГО «ПРОСТІР ЗНАНЬ» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Читайте також

більше порад

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.