Українська незламність та сила жінок: мистецька виставка в Музеї Майдану

Осучаснені дерев'яні ляльки-мотанки в людський зріст, картини, скульптури, інсталяції, які транслюють українську ідентичність, незламність та силу жінок, — усе це ви можете побачити на виставці Олі Рондяк у Галереї протестного мистецтва Музею Майдану.

Українська незламність та сила жінок: мистецька виставка в Музеї Майдану image

Мисткиня Оля Рондяк, американка українського походження, через творчість розповідає історію своєї родини, яка перегукується з минулим і сьогоденням багатьох українців. 

Для низки робіт художниця, яка працює у змішаній техніці, взяла гіпс як символ зцілення, адже саме його використовують для лікування зламаних кісток. Оля Рондяк переконана: мистецтво не лише зцілює, а й об’єднує.

Серед творів Олі Рондяк є жіночий портрет, над яким авторка працює третій рік, продовжуючи вимальовувати риси українок. Також є роботи, які художниця залишила в майстерні незавершеними через повномасштабне російське вторгнення в 2022 році. Так, як багато українських родин змушені були залишити свої домівки. 

Завдяки творчості мисткиня долає біль через війну Росії проти України й прагне підтримати інших.

Прочитайте з дітьми на СторіЯ історії про мотанки (Чим гралися українські діти в давнину?), а також про українських мисткинь різних часів, які зберігали у своїй творчості національну ідентичність та жіночу силу (Казкові світи скульпторки Ольги Рапай-Маркіш, Алла Горська. Донька жар-птиці), відвідайте виставку Олі Рондяк та відчуйте зв'язок різних поколінь. 

 

Виставка в Галереї протестного мистецтва Музею Майдану триватиме до 12 травня. Вхід вільний. 

Графік роботи Галереї (Київ, вул. Липська, 16, 1-й поверх):
з вівторка до неділі – 11:00–18:00, понеділок вихідний.

ДО УВАГИ ВІДВІДУВАЧІВ!

Найближчі укриття у разі повітряної тривоги можна знайти за адресами:

вул. Липська, 19/7 (2 хв пішки);

вул. Академіка Богомольця, 7/14, літера В (4 хв пішки).

Найближча до галереї станція метро – "Арсенальна".Будь ласка, оцініть статтю
Матеріали розроблені ГО «ПРОСТІР ЗНАНЬ» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Читайте також

Special СторіЯ запрошує на прогулянку Природничим музеєм у Києві image

СторіЯ запрошує на прогулянку Природничим музеєм у Києві

А чи знали ви, що у самісінькому центрі Києва є чарівна будівля, завітавши до якої, можна вирушити в будь-який куточок нашої планети або повернутися в минуле на мільйони років? Це справжній магічний портал, що доступний усім охочим дізнаватися цікаві факти про нашу планету та її мешканців.
Special Завітайте до Національного музею Тараса Шевченка image

Завітайте до Національного музею Тараса Шевченка

Здається, що ви знаєте про Тараса Шевченка все? А як щодо того, що він малював шаржі? Чи обрав місце для свого будинку в Україні й навіть накреслив детальний план кожної кімнати? Чи… Дізнайтеся більше, завітавши до Національного музею Тараса Шевченка в Києві.
Special День із Музеєм Майдану image

День із Музеєм Майдану

21 листопада 2013 року в центрі Києва розпочалася одна з найбільш значимих у новітній історії України подій — Революція Гідності. Майдан тривав 94 дні — протестувальники відстоювали європейське майбутнє країни. Сьогодні історію про ті події та боротьбу українців за свободу зберігає Національний музей Революції Гідності, або як його скорочено називають — Музей Майдану. СторіЯ запрошує пройтися важливими місцями разом із Музеєм.
більше порад

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.