5 історій про сильних жінок

Шукаєте ідеї, як відзначити Міжнародний жіночий день без радянських штампів про “свято весни й краси”? Ми залюбки допоможемо! Пропонуємо влаштувати в класі тематичне обговорення історій про українок, які не боялися кидати виклик долі.

5 історій про сильних жінок image

1. Христина Сушко — єдина офіцерка в Армії УНР  

Ця історія про жінку з великим серцем та сталевою волею. Вона пережила полон, поранення, інтернування на територію Польщі, параліч ніг… Однак жодні життєві труднощі не зломили її дух. 

Біографія Христини Сушко надихає ніколи не здаватися.

2. Софія Яблонська — перша українська тревел-блогерка
 

У 19 років Софія керувала кінотеатром у Тернополі, а у 20 — підкорювала Париж. А ще вона вирушила в соломандрівку до Марокко та здійснила навколосвітню подорож, що було справжньою сенсацією для суспільства в першій половині ХХ століття. 

Історія Софії Яблонської вселяє впевненість та додає сміливості втілювати найамбітніші мрії.

 

3. Харитина Пекарчук. Козачка з Криму

Це ім’я не знає широка публіка, а дарма! Харитина Пекарчук під прикриттям служила у війську УНР, пережила більшовицький полон і стала першою жінкою-військовою, яка отримала жетон “Залізний хрест за зимовий похід і бої”.

Біографія Харитини Пекарчук схожа на сюжет захопливого роману і показує справжню силу духу.

 

4. Алла Горська. Донька жар-птиці

Ця книжечка про дівчинку, яка йшла за покликом серця. Людину, яка не зрадила собі в дорослому віці. Художницю, яка попри всі перепони розвивала свій талант та боролася за справедливість.

Казково-біографічна історія про Аллу Горську розповідає про боротьбу митців із радянським режимом.

 

5. Секрети успіху від Соні Делоне́ 

Соня Делоне підкорила світ силою свого таланту. І задля цього вона не боялася діяти рішуче. Коли в художниці виникли фінансові труднощі, вона вирішила перенести мистецтво з музеїв у повсякденне життя людей. Що вийшло з цього сміливого експерименту — дізнаєтеся з книжечки.

Оповідь про Соню Делоне мотивує не покладати рук та вірити у свої сили.

Ваша сила не залежить від статі, вона — у вашому серці!

Будь ласка, оцініть статтю
Матеріали розроблені ГО «ПРОСТІР ЗНАНЬ» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Читайте також

Special 5 важливих порад дівчатам від дівчат image

5 важливих порад дівчатам від дівчат

Що важливо знати кожній дівчинці, аби почуватися впевнено та вірити в себе? Своїми порадами зі “Сторією” поділилася ГО “Дівчата”, яка сприяє розширенню прав і можливостей дівчат і жінок в Україні, надає психологічну та юридичну допомогу.
"Підвісна" бібліотека — ідея для класної кімнати image

"Підвісна" бібліотека — ідея для класної кімнати

Мрієте, щоб школярі на перервах менше часу приділяли ґаджетам? Хочете, щоб діти мали затишний куточок для читання? Тоді створіть для них незвичайну “підвісну” бібліотеку просто в класній кімнаті!
Відзначаємо Міжнародний день дівчат та жінок у науці! image

Відзначаємо Міжнародний день дівчат та жінок у науці!

Наука — це жіноча справа! І ми на СторіЯ пишаємося тим, що українки руйнують стереотипи та надихають дітей обирати будь-яку професію до душі. З нагоди свята запрошуємо читати 5 унікальних історій, які створили авторки-науковиці.
більше порад

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.