Українська незламність та сила жінок: мистецька виставка в Музеї Майдану
Осучаснені дерев'яні ляльки-мотанки в людський зріст, картини, скульптури, інсталяції, які транслюють українську ідентичність, незламність та силу жінок, — усе це ви можете побачити на виставці Олі Рондяк у Галереї протестного мистецтва Музею Майдану.

Друзі! Щоб отримати повний доступ до матеріалів сайту, або . Це швидко та безкоштовно. Матеріали з розділу «Спецпроєкти» доступні без реєстрації.
Мисткиня Оля Рондяк, американка українського походження, через творчість розповідає історію своєї родини, яка перегукується з минулим і сьогоденням багатьох українців.
.jpg)
Для низки робіт художниця, яка працює у змішаній техніці, взяла гіпс як символ зцілення, адже саме його використовують для лікування зламаних кісток. Оля Рондяк переконана: мистецтво не лише зцілює, а й об’єднує.

Серед творів Олі Рондяк є жіночий портрет, над яким авторка працює третій рік, продовжуючи вимальовувати риси українок. Також є роботи, які художниця залишила в майстерні незавершеними через повномасштабне російське вторгнення в 2022 році. Так, як багато українських родин змушені були залишити свої домівки.
Завдяки творчості мисткиня долає біль через війну Росії проти України й прагне підтримати інших.

Прочитайте з дітьми на СторіЯ історії про мотанки (Чим гралися українські діти в давнину?), а також про українських мисткинь різних часів, які зберігали у своїй творчості національну ідентичність та жіночу силу (Казкові світи скульпторки Ольги Рапай-Маркіш, Алла Горська. Донька жар-птиці), відвідайте виставку Олі Рондяк та відчуйте зв'язок різних поколінь.
Виставка в Галереї протестного мистецтва Музею Майдану триватиме до 12 травня. Вхід вільний.
Графік роботи Галереї (Київ, вул. Липська, 16, 1-й поверх): з вівторка до неділі – 11:00–18:00, понеділок вихідний. |
ДО УВАГИ ВІДВІДУВАЧІВ!
Найближчі укриття у разі повітряної тривоги можна знайти за адресами:
вул. Липська, 19/7 (2 хв пішки);
вул. Академіка Богомольця, 7/14, літера В (4 хв пішки).
Найближча до галереї станція метро – "Арсенальна".
Читайте також

СторіЯ запрошує на прогулянку Природничим музеєм у Києві
А чи знали ви, що у самісінькому центрі Києва є чарівна будівля, завітавши до якої, можна вирушити в будь-який куточок нашої планети або повернутися в минуле на мільйони років? Це справжній магічний портал, що доступний усім охочим дізнаватися цікаві факти про нашу планету та її мешканців. Special
Завітайте до Національного музею Тараса Шевченка
Здається, що ви знаєте про Тараса Шевченка все? А як щодо того, що він малював шаржі? Чи обрав місце для свого будинку в Україні й навіть накреслив детальний план кожної кімнати? Чи… Дізнайтеся більше, завітавши до Національного музею Тараса Шевченка в Києві. Special