Запрошуємо в мандрівку зі СторіЯ!

У маленьких селах та великих містах є свої неймовірні історії. Короткі чи довгі, дотепні чи зворушливі, сумні чи веселі, але завжди неповторні. Не вірите? А ми вас переконаємо! Гайда у віртуальну мандрівку разом із переможцями конкурсу "Розкажи про Україну".

Запрошуємо в мандрівку зі СторіЯ! image

Пункт 1. Село Смідин, Волинська область

І почнемо ми подорож зі Смідина — мальовничого села на Волині. Читаючи цю історію, ви мимоволі почуєте тріскотіння дрів у печі та зануритеся в атмосферу святкових клопотів.

Книжечка команди шестикласників Смідинського ліцею нагадає вам про важливість традицій. А ще надихне приготувати капусту за унікальним локальним рецептом!

Пункт 2. Місто Рівне, Рівненська область

Коли ви востаннє відчували себе туристом у рідному місті? Виходили на прогулянку без поспіху, вивчали кожен закапелок та насолоджувалися приємними дрібницями. Нічого не спадає на думку? У такому разі вам терміново варто прочитати історію Пончика. Цей білий пухнастик довгенько просидів у квартирі, анічогісінько не знаючи про місто, у якому живе. Та одного разу все змінилося...

Кумедні котячі пригоди авторства команди третьокласників ліцею “Юкі” змотивують досліджувати рідне місто чи село.

Пункт 3. Село Невгоди, Житомирська область

Чи є щось особливе в маленькому селі, де мешкає лише 300 людей? Ну, звісно! Головне  —  навчитися помічати красу у звичних речах.

Історія команди дев'ятикласників із Невгодівської філії Овруцького ліцею імені Андрія Малишка зворушить своєю щирістю та нагадає про те, що справді важливо.

Пункт 4. Село Лосинівка, Чернігівська область

А тепер вирушаємо до майбутнього туристичного центру України. Однак до цієї мандрівки варто підготуватися. Радимо ретельно ознайомитися з коротким словником назв вулиць селища Лосинівка та тлумачним словником прізвищ тутешніх жителів.

Дотепна історія, яку написали учні 11-Б, закохає вас у Лосинівку з перших рядків. А після прочитання вам закортить навідатися в це чудове місце!

Пункт 5. Місто Первомайський, Харківська область

Хочете дізнатися щось про це місто? Тоді не шукайте інформації у Вікіпедії, а мерщій відкривайте історію команди п'ятикласників Первомайського ліцею №7.

З перших уст ви дізнаєтеся про майбутні плани щодо зміни назви міста, про особливі місця та життєві історії школярів. Ця книжечка ніби промовляє: “Попри всі негаразди, бережіть у серці спогади та надію!”.

Пункт 6. Місто Сєверодонецьк, Луганська область

Наша наступна зупинка — місто на піску. Чому його так називають? Що було на цих землях до побудови заводів? Та скільки прекрасного могли побачити туристи на вулицях Сєверодонецька до початку повномасштабного вторгнення росії.

Чесна й добра історія команди п'ятикласників із ліцею “Ювенес” точно не залишить вас байдужими.

Пункт 7. Місто Нікополь, Дніпропетровська область

Скільки б лютий Змій не намагався, йому не до снаги знищити незламне місто на березі могутнього Дніпра.

Завдяки розповіді команди 6-В класу з Нікопольського ліцею № 6 ви дізнаєтеся цікаві факти про мешканців Нікополя та його історію. А ще ця казкова розповідь нагадає про спільну мрію всіх українців.

Пункт 8. Місто Запоріжжя, Запорізька область

Наступний туристичний об'єкт нашої подорожі — гігантський 700-річний дуб на околицях Запоріжжя. Лише уявіть, які події він бачив та скільки спогадів зберігає. Кажуть, тут навіть трапляються дива! Чи правда це?

Читайте в історії третьокласників Санаторної школи з дошкільними групами комунального закладу вищої освіти “Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія”.

Пункт 9. Місто Старокостянтинів, Хмельницька область

Місто, у якому переплелися долі українців із різних куточків нашої держави. Місто князівської слави та сучасних героїв.

Вам обов'язково сподобається книжечка команди 6-Б класу Старокостянтинівської ЗОШ № 1 про місто, де щодня пишеться історія нашої держави.

Сподіваємося, ці історії надихнуть вас пізнавати рідний край і розповідати про нього світові! 

 

Щиро дякуємо партнерам конкурсу. 

Партнери конкурсу

Будь ласка, оцініть статтю
Матеріали розроблені ГО «ПРОСТІР ЗНАНЬ» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Читайте також

більше порад

Напишіть нам

Нумо створювати СторіЯ разом! Маєте ідеї? Поділіться ними з нами.